Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet hizmetlerinin yaygınlaşması ile birlikte hayatımızdaki çoğu faaliyet ve etkinliğin internet tabanlı uygulamasını tercih ediyoruz. Alışveriş, iletişim, eğlence ve daha diğer birçok alanda bu çözümler yaygınlaşıyor.

Birisiyle konuşmanız gerekiyorsa, eğitimli ve kendi alanlarında uzman psikiyatristler ile online terapi hizmeti almanız zaman, mekan ve terapi ortamının çok esnek seçenekli olması ile size kolaylık sağlıyor.

Genelde büyük şehirlerde bulunan psikoterapistlerden uzak şehir ve kasabalarda yaşayan insanların terapi için ulaşım zahmetine ve masrafına katlanarak yüz yüze terapiye başlaması ve seanslara devam etmesi sorun oluşturmaktadır. Fakat online terapi yönteminde terapistinizden fiziksel olarak ne kadar uzakta olursanız olun terapi seansları sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir.

Engelli danışanlar için kolaylaştırıcı bir çözümdür. Yürüme engelli birisi veya farklı bir fiziksel engeli olan birey, yüz yüze terapist ofisini ziyaret etmekte oldukça zorlanır. Online terapi bu sorunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlar.

İletişim kurmakta zorlanan kişilere yardımcı bir yöntemdir. Online terapi sözlü iletişim sorunları olan herkesin kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayan alternatif bir iletişim biçimine sahiptir.

Online terapi esnek zaman dilimine sahiptir. Mesai saatleri içerisinde gelemeyen danışanlara büyük kolaylık sağlar.

Yorum Yapın

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?